Історія Комунального закладу

"Кручанська гімназія"

Історія закладу розпочинається з 1806 року. Саме тоді у селі Кручик була заснована перша на Слобожанщині школа і мала назву Церковноприходська. Вона була побудована на кошти Василя Назаровича Каразіна. Навчальний рік тривав від Покрови до Великодня. Навчальними предметами були: арифметика, чистописання, російське читання і "Закон Божий”.

У 1910 році школа працювала як початкова. У 30-40-х роках – як семирічна. У 1964 році школа в селі Кручик мала нову назву – восьмирічна трудова-політехнічна. У 1967 році будується нове приміщення школи в центрі села на 195 місць і будує її колгосп-мільйонер "Шлях Леніна”. У 1990 році неповна середня школа була реорганізована у середню загальноосвітню.

20 травня 1995 року школа разом з Харківським державним університетом відзначила 190-річчя заснування університету і встановила тісний контакт між викладачами і студентами з одного боку і вчителями та учнями з іншого. 8 вересні 1997 року школа відзначила 191 річницю свого заснування. Було відкрито кімнату-музей В.Н.Каразіна. Гостями на урочистій лінійці були присутні ректор Харківського державного університету В.А.Свіч, завідуючий районним відділом освіти О.Л. Сидоренко, завідуючий Богодухівським районним відділом освіти В.В.Мірошниченко, голова Богодухівської районної державної адміністрації Д.К.Тризна і багато інших почесних гостей.

У травні 1998 року школа взяла активну участь у святкуванні 225-ої річниці від дня народження Василя Назаровича Каразіна. У школі були почесні гості х університету, з Києва прапрапраонучка В.Н.Каразіна Лариса Олегівна Дешко, радник Президента України з питань історико-культурної спадщини, відомий історик, завідуючий відділом регіональних проблем інституту НАН України Петро Тимофійович Тронько, директор Богодухівського краєзнавчого музею М.М.Бєляєв та інші гості. До 225 річчя від дня народження видатного вченого та винахідника, засновника Харківського державного університету було встановлено камінь до майбутнього пам’ятника, посаджено алею дерев. Гості на чолі з П.Т.Троньком відвідали шкільну кімнату-музей, подякували вчителям та учням за їхню роботу.

Протягом останніх 20 років вчителі та учні ведуть об’ємну пошукову роботу, вивчають історію села, збирають експонати для шкільної кімнати-музею, матеріали життєвого шляху Каразіна. Було вивчено основні шляхи діяльності видатного земляка. Учні та вчителі школи підтримують тісний зв'язок з родиною Каразіних. Зокрема, з Л.О.Дешко, яка ні на хвилину не забуває про нашу школу, постійно цікавиться її життям, вітає зі святами, мріє і клопочеться про присвоєння закладу освіти імені Василя Назаровича Каразіна.

В педагогічному колективі сформована творча група вчителів, яка працює над перспективними проблемами вдосконалення освітнього процесу. Педагогічний колектив постійно працює над удосконаленням проведення уроків, підвищення їх результативності, розвиває здібності та інтерес учнів до навчання через упровадження педагогічних інновацій у практику.

У 2006 році школа відзначила 200-річчя свого заснування. Зв'язок з національним університетом ім. В.Н.Каразіна з кожним роком стає все тіснішим. Кожного року організовуються екскурсії до університету, зустрічі між професорсько-викладацьким складом університету та вчителями школи. Кращі випускники школи стали студентами Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна і працюють у різних сферах народного господарства України.

У закладі працюють 12 вчителів, з них основних – 7, за сумісництвом – 5.

Мають кваліфікаційні категорії:

- «Спеціаліст вищої категорії» - 4 чол.;

- «Спеціаліст І категорії» - 2 чол.;

- «Спеціаліст ІІкатегорії» - 1 чол.;

"Спеціаліст" - 5 чол.

- Педагогічні звання:

- "старший вчитель" - 2 чол.

У 2003 році за сприянням Харківської обласної державної адміністрації заклад освіти було оснащено сучасним комп’ютерним класом у кількості 5 робочих місць.

У закладі освіти постійно проводяться цікаві виховні заходи, інтегровані уроки, запроваджується інтерактивне навчання учнів, відбуваються засідання круглих столів, диспути, брейн-ринги. Учні закладу є активними учасниками інтерактивних та творчих конкурсів, спортивних змагань, у яких займають призові місця.

Кiлькiсть переглядiв: 470

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.